31 OTÁZEK

které byste měli položit svému dodavateli dřív, než se rozhodnete pro koupi garážových vrat

 

Jaká garážová vrata nabízíte?

COME  Nabízíme garážová dělená neboli sekční, vyrobená na míru, v poslední době velmi oblíbená pro svůj moderní vzhled a snadnou obsluhu. Vrata se skládají se z kovové konstrukce připevněné z vnitřní strany garáže, do které jsou vloženy panelové kazetové nebo lamelové sekce, vysouvající se nahoru podél stěny a stropu tak, aby vrata co nejméně zasahovala do prostoru garáže. Otevírání vrat je buď manuální nebo s dálkově ovládaným elektrickým pohonem.

 

Kdo je výrobcem vrat a kování?

COME Dělená garážová vrata vyrábíme na míru a kompletujeme dle přání zákazníka v prostorách naší společnosti z panelů vysoké kvality. Dovážíme je od italské firmy Bremet Brevetti Metecno SpA, jednoho z největších evropských výrobců panelů s dlouholetou tradicí. Jsme jeden z nejvýznamnějších dovozců těchto panelů do České republiky. Výrobcem kování je holandská firma Flexiforce.

 

Jak dlouho garážová vrata vyrábíte? Jsou certifikována?

COME Na výrobu garážových vrat se specializujeme od roku 2000, kdy jsme zavedli i systém řízení jakosti ISO, jako důkaz vysoké kvality každého kroku výrobního procesu. Vrata jsou rovněž certifikována Technickým a zkušebním ústavem stavebním Praha, s. p. Certifikace je nezbytná, stavební úřady jsou povinny ji vyžadovat při kolaudaci stavby.

 

Z jakého materiálu jsou vrata vyrobena?

COME Převažujícími materiály konstrukce pojezdu jsou ocel a hliník. Panelové sekce jsou vyrobeny z plechů o tloušťce 0,5 mm z galvanicky pozinkované oceli a natřeny ochranným nátěrem Metcolor. Vnitřní izolaci tvoří 40 mm polyuretanová pěna o hustotě 42 kg/m3 bez obsahu CFC (= látky poškozující nebo ohrožující ozónovou vrstvu Země), která je odolná proti plísním, bakteriím a hmyzu, koeficient prostupu tepla K = 0,50 W/m2Cº. V místě upevnění pantů je plechové opláštění vyztuženo ocelovou lištou, čímž se zvyšuje odolnost proti mechanickému opotřebení a prodlužuje se tak životnost panelu.

 

Jaké je vnější provedení vrat?

COME U lamelového provedení je vnější strana panelů imitací dřeva nebo štuku, vnitřní strana má štukovaný prolis (tzv. pomerančová kůra).

 

U provedení kazetového má vnější strana panelů vylisované kazety, povrch v imitaci dřeva, vnitřní strana má lamelový štukovaný prolis.

 

V jakých barvách vrata nabízíte? Mohu vidět vzorky

COME Základní barva je bílá Metecno 131/20. Vrata nabízíme i v jakýchkoli barevných odstínech RAL nebo podle doneseného vzorku. Aktuálním hitem je potisk zlatý dub, ve světlém a tmavém odstínu (u kazetového provedení), který je zákazníky velmi žádán. Novinkou je nátěr imitující dřevo libovolného odstínu. Konkrétní vzorky Vám na vyžádání předvede náš autorizovaný regionální zástupce. Stačí zavolat na 775 730 860, nebo nám pošlete e-mail.

 

Nabízíte také nějaké druhy prosklení?

COME Kazetová vrata můžeme dodat i s okénkem - prosklením obdélníkového tvaru čiré barvy nebo s plastovou vložkou s motivem sluníčka.

 

Jsou garážová vrata tepelně a zvukově izolovaná?

COME Ano, vnitřní polyuretanová výplň slouží současně jako tepelná i zvuková izolace. Součinitel prostupu tepla K = 0,50 W/m2Cº, což odpovídá cca 60 cm široké cihlové zdi.

 

Jakou vrata vyžadují údržbu?

COME Plášť vrat stačí opláchnout vodou se saponátem. Pružiny umístěné v horní části vrat je vhodné cca jednou za rok promazat silikonovým olejem.

 

Čím se vaše vrata liší od konkurenčních výrobků?

COME Výrobců garážových vrat je na čekém trhu více, liší se navzájem nejen kvalitou a cenou, ale především šíří poskytovaných služeb. Naše firma je držitelem certifikátu ISO a certifikátu Technického a zkušebního ústavu stavebního, všechny výrobní procesy ve firmě tedy podléhají velmi přísným pravidlům systému řízení jakosti. Nabízíme velmi krátké dodací lhůty, vrata vyrábíme přímo na míru z kvalitních materiálů a komponent, jejichž jsme přímým dovozcem a v případě poruch garantujeme rychlý a spolehlivý servis prostřednictvím sítě autorizovaných regionálních spolupracovníků.

 

V čem jsou sekční garážová vrata lepší než vrata plechová nebo dřevěná?

COME Dělená (sekční) garážová vrata jsou aktuálním trendem. Na rozdíl od vrat plechových či dřevěných jsou trvanlivá, tvarově a barevně stálá, lehká, bezpečná, nenáročná na údržbu a snadno ovladatelná a splňují i vysoké nároky estetické. Mají vynikající tepelně a zvukově izolační vlastnosti a nepodléhají klimatickým vlivům.

 

Jaká je životnost vašich garážových vrat?

COME Vzhledem k použitým vysoce kvalitním materiálům a komponentám je životnost vrat minimálně 20 let.

 

Jaké nabízíte ovládání otevírání vrat?

COME Garážová vrata se mohou ovládat buď ručně - po odemknutí zámku se ručně vytahují nahoru a stahují dolů - nebo prostřednictvím elektrického pohonu s dálkovým ovládáním. Nabízíme stropní pohony od firmy BFT SpA, druhého největší italského výrobce pohonů. Jsou vysoké kvality a mají vestavěnu bezpečnostní pojistku, která při styku s překážkou vrátí vrata do polohy "otevřeno". Dle hmotnosti vrat se vybírá mezi dvěma typy pohonů. Všechny pohony mají v ČR platné certifikáty.

 

Jak jsou vaše garážová vrata zabezpečena proti násilnému vniknutí?

COME Vrata s ručním ovládáním jsou vybavena zámkem FAB a uzamykají se klíčem, popřípadě je možno je zabezpečit speciální ruční zástrčkou. Vrata s elektrickým pohonem jsou bezpečně zablokována samotným pohonem, je prakticky nemožné je z vnější strany otevřít.

 

Jaké jsou bezpečnostní prvky garážových vrat např. proti vzniku úrazu?

COME Panely, ze kterých je tvořen plášť vrat, mají speciální zakulacení, zamezující přiskřípnutí prstů. Pohon je vybaven speciální bezpečnostní funkcí - reverzním chodem - při nárazu na překážku se vrata zastaví a vrátí do polohy "otevřeno". Podobnou funkci plní i bezpečnostní fotobuňky.

 

K čemu slouží fotobuňky?

COME Fotobuňky jsou alternativním doplňkem pro zajištění bezpečnosti při zavírání vrat. Zachytí překážku v dráze vrat a vyšlou signál k jejich zastavení a vytažení do polohy "otevřeno". Tyto fotobuňky doporučujeme hlavně těm, kteří mají malé děti z důvodu předcházení nechtěným úrazům.

 

Jak pohodlné je otevírání/zavírání vrat?

COME Mezi silné stránky dělených (sekčních) garážových vrat patří právě jejich velmi jednoduchá obsluha. U verze s pohonem stačí jen stisknout tlačítko na dálkovém ovládání a vrata se sama otevřou nebo zavřou. U verze bez pohonu se vrata otevírají a zavírají ručně pomocí madla. Vrata jsou vyvážena speciálními torzními pružinami, které umožňují otevírání a zavírání bez jakékoli námahy.

 

Je možné namontovat pohon i později?

COME Samozřejmě, zákazník se může rozhodnout o dodatečné montáži pohonu. Stačí jen kontaktovat naše obchodní oddělení a ve velmi krátkých dodacích lhůtách jsme schopni pohon dodat a namontovat. Při instalaci dvou pohonů (garážová vrata + vjezdová brána) lze ovládat vrata i branku jedním dálkovým ovladačem se dvěma tlačítky.

 

Je možné dokoupit dálkové ovládání?

COME Ke každému pohonu standardně dodáváme 1 dálkový ovladač. Dálková ovládání vedeme skladem, zákazník má možnost si je dokoupit podle potřeby.

 

Z jaké dálky lze garážová vrata dálkovým ovladačem ovládat?

COME Dálkový ovladač je napájen 1 minibaterií a funguje na principu plovoucího kódu. Pokud se v dráze nevyskytují překážky, je možné vrata ovládat ze vzdálenosti cca 50 metrů.

 

Jaká je odolnost vrat v mrazu? Dají se otevřít?

COME Vrata s elektrickým pohonem od naší firmy lze bez problémů otevírat i v mrazivém počasí.

 

Jak se vrata s elektrickým pohonem otevírají při výpadku elektrické energie nebo při poruše?

COME Použijete nouzové otevírání. Odblokujete pohon a vytáhnete vrata ručně. Po obnovení dodávky elektrické energie vrata opět fungují v režimu dálkového elektrického ovládání.

 

Jaká je třeba stavební připravenost garáže před montáží vrat?

COME Garážová vrata se montují z vnitřní strany do hotové garáže. Prostor, kde budou vrata namontována, musí být stavebně dokončen a začištěn. Minimální nadpraží (= výška stěny nad otvorem ke stropu) je 18 cm a pravé a levé ostění minimálně 10 cm.

 

Zlikvidujete moje stará vrata, koupím li si od vaší firmy nová?

COME Vaše původní garážová vrata by měla být odstraněna a odvezena na skládku odpadů, popř. do sběrných surovin, jsou-li z recyklovatelného materiálu. Objednáte-li si nová garážová vrata od naší společnosti, rádi Vám likvidaci Vašich starých vrat pomůžeme zajistit.

 

Kde musejí být umístěny vývody elektrické energie?

COME V případě vrat s elektrickým pohonem je zapotřebí standardní vývod elektrické energie 230V/50 Hz na stropě garáže v ose vrat ve vzdálenosti cca 310 cm od vstupního otvoru. Při instalaci fotobuňek je třeba přivést vývody kabelu i po stranách otvoru, ve výši cca 40 - 60 cm nad zemí. Další vývody závisejí na druhu a počtu elektrických zařízení (klíčový vypínač, klasický vypínač na stěně, aj.). Připravenost pro montáž zkontroluje náš technik a v případě potřeby zajistí odpovídající rozvody elektrické energie.

 

Když se vrata nebo pohony porouchají, kdo mi je opraví a kde seženu náhradní díly?

COME Na záručním listě naleznete jméno a kontakt na našeho autorizovaného partnera ve Vašem regionu, který vrata montoval a který provede případné opravy, ev. zabezpečí potřebné náhradní díly z našeho centrálního skladu. V případě, že adresu nemůžete najít, stačí zavolat na 775 730 860 nebo poslat e-mail.

 

Jaké jsou dodací lhůty garážových vrat a pohonů včetně montáže?

COME Naším cílem je uspokojit zákazníky v co nejkratší možné době. Dodací lhůty se pohybují v rozmezí 1-4 týdnů od objednávky a zaplacení zálohy ve výši 70% z celkové ceny zakázky.

 

Jaká je cena vašich garážových vrat?

COME Cena závisí na velikosti vrat, zvoleném materiálu a požadovaném příslušenství. V případě zájmu kontaktujte naše obchodní oddělení nebo autorizovaného prodejce, cenu Vám rádi obratem sdělíme. Porovnejte si, co získáte v každé ze 3 typických cenových variant.

 

Jaké jsou vaše platební podmínky?

COME Po zaměření vrat a podepsání smlouvy zaplatí zákazník zálohu ve výši 70% z celkové ceny zakázky. Po montáži vrat vystavíme fakturu - daňový doklad - se splatností 14 dnů.

 

Jaké záruky poskytujete na vaše výrobky, resp. jejich jednotlivé komponenty?

COME Naše firma je stabilní organizace a spokojený zákazník patří mezi naše základní priority nejen při zakoupení vrat, ale po celou dobu jejich používání. Na vrata poskytujeme záruku 36 měsíců, na torzní pružiny 5 let a na pohony 24 měsíců. Po dobu tříleté záruky poskytujeme svým zákazníkům 1 servisní prohlídku a seřízení zdarma.

 

Jak řešíte reklamace? Jaké procento reklamací jste dosud zaznamenali?

COME Zákonná záruční doba je 24 měsíců. V případě oprávněné reklamace vadný díl (panel, pohon apod.) vyměníme za nový v co nejkratší lhůtě. V případě dodávky vrat jako celku včetně montáže poskytujeme rozšířenou záruku 36 měsíců. Vady způsobené chybou ve výrobě se prakticky nevyskytují, je možné se však setkat s chybami vzniklými při montáži jako například uvolněný šroub nebo špatně seřízený pohon. Reklamace tohoto typu se pohybuje kolem 2% ročně. Řešíme je okamžitě.

 


Jestliže jsme zapomněli na nějakou otázku, na kterou byste rádi znali odpověď, kontaktujte nás. Zavolejte nám na 775 730 860 nebo nám pošlete e-mail.